blog-3

Broker'ımız Cansu Altunsu İle Röportaj

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1994 İzmir doğumluyum. Özel Çakabey Anadolu Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldum. Lisans eğitimimin bir kısmını katıldığım değişim programıyla Londra’daki University of London’da geçirdim. Ardından Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nı bitirdim. Hâlen Anadolu Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü’ne devam etmekteyim.

 

Peki, neden STARTKEY’i seçtiniz?

Startkey, güvene dayalı hizmet anlayışı ve benimsediği etik ilkeler ile sektörde fark yaratıyor. Genç bir marka olmasına rağmen hızla büyüyen dinamik yapısı ile dikkat çekiyor. Yenilikçi, eğitime ve gelişime kıymet veren bu kurumsal yapının içerisinde yer almak bir ayrıcalık.

 

Bugüne kadar bulunduğunuz önemli projeleri bize anlatır mısınız?

Sektörde yeni olmama rağmen markamızın yönettiği bütün projelere hakimim. Şu an aktif olarak ’Begonvilla Seyrek’ villa projesinin satışları ile ilgileniyorum.

 

Gayrimenkul danışmanı arayışlarınızda dikkat ettiğiniz noktalar neler?

Danışmanlarımızın belli bir eğitim seviyesine ulaşmış ve geçmişte hedefli sektörlerde çalışmış olmaları bir avantaj. Bunun yanında grup çalışmasına yatkın olmaları, sektörel eğitimleri ve gelişmeleri yakından takip etmeleri de önemli.

 

Müşterilerinizle aranızdaki iletişimi ve onların size duyduğu güveni nasıl sağlıyorsunuz?

Sektöre profesyonel yaklaşan kurumsal bir markayız. Geçmişte yaptığımız işler ileride yapacaklarımız için teminat niteliğinde. Etki çevremizde memnun ettiğimiz müşterilerimiz ile ilişkimizin temelinde güven ve etik ilkeler var.

 

STARTKEY olarak yüksek teknolojilerden yararlanmanın faydasını nasıl görüyorsunuz?

Marka olarak dijital pazarlamayı ve dijital eğitimi etkin bir şekilde kullanıyoruz. Tüm sosyal medya kanallarında potansiyel alıcılarımızla buluşuyor, onlara portföylerimizi hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz.

 

Bu sektörde fark yaratmak için ne gerekiyor? 

Sektörel yol haritalarını takip ederken özgün olmak ve şeffaflık ilkesi ile hareket etmek fark yaratmak için iki önemli nokta.

 

Türkiye’de gayrimenkul sektörünü nasıl yorumlarsınız?

Ülkemizde maalesef adı hala kötü anılan bir sektör emlak. Ama insanların mesleğe bakış açıları yavaş yavaş değişiyor. Özellikle yakın zamanda çıkması beklenen kanunlar ile sektörün disiplin altına alınacağını düşünüyorum. Aynı zamanda sektörel eğitimlerin ışığında yetişen yeni nesil sayesinde mesleğin layık olduğu yere geleceğine inanıyorum.

 

Size göre hangi bölgeler değerlenmeye devam edecek?

Karşıyaka başta olmak üzere Çiğli, Menemen, Güzelbahçe, Urla ve Çeşme’nin değerlenmeye devam edeceğini söyleyebilirim.


Size nasıl yardımcı olabiliriz?