Emlak’ta Yeni Bir İş Kurmak

Emlak sektöründe iş kurmak, iş kurma kararının ardından iki seçenek çıkarıyor girişimci karşısına. Birincisi kendi imkânlarınız ile sıfırdan işinizi kurmanız. İkincisi ise gayrimenkul temsilciliği almanız. İşyerinin konumuna karar vermek, araştırmasını yapmaktan başlayarak çok fazla külfeti beraberinde getirdiğinden genellikle tercih edilen Franchise yöntemi olmaktadır. Yani büyük bir markanın temsilciliğini alma uygulaması. Bu sayede, belirlenen tutarı ödeyerek bir paket satın alırsınız. Paket kapsamında promosyon malzemeleri, gerekli donanım ve iş yazılımları, ayrıca kurumsal iş eğitimi de yer almaktadır. İstendiği takdirde bazı markalar hem işyerinin belirlenmesi ve uzmanlar tarafından analizinin yapılması konusunda hem de iş gücü temini ile ilgili destekte de bulunabilmektedir.

Yeni bir iş sahibi olmak, üstelik de kendi işinizi kurmanız büyük bir girişim örneği olmakla birlikte büyük de bir başarıdır. Bu başarıya ulaşırken daha acısız bir yoldan geçmek için mutlaka uzman birilerinden destek almanız gerekmektedir. İş kurma sürecinde hangi adımların hangi sırayla atılması gerektiği, nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair bilgi alışverişinde bulunulmalıdır. Hatasız bir süreç için ince eleyip sık dokuyarak hareket edilmeli, temsilcilik veren markalar da bu şekilde incelenmelidir. Bu konuda en iyi önerilerden biri de Startkey olacaktır. Her türlü gayrimenkul sorununda başvurabileceğiniz gibi, Franchise hakkında da görüşebilirsiniz. İş kurma sürecinde, sorularınızı cevaplayacak birilerinin olması, kendinizi rahat hissederek bilgi alışverişinde bulacağınız birilerinin varlığı büyük bir avantajdır. Bu avantaja sahip olmanın yolu ise, iş kurarken temsilcilik almaktır. Başarılı bir emlak işi kurmanın püf noktası budur.

Yeni bir emlak işi kurarken, iş kurma bilincinde olunması ise en temel şarttır. İş kurma ciddiyetine sahip olunmalıdır. Bu sayede, kuracağınız iş başarıya ulaşabilir. Gerekli eğitimlerden verim alarak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışabilirsiniz. Kısa sürede eğitimlerinize de dayanarak emlak tecrübesi kazanırsınız. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak ve bilgileri gerçek hayata uyarlayabilmek gerekir. İş kurduktan sonra ilk müşteriniz ile birlikte, hissedeceğiniz heyecan ve hevesi yitirmemelisiniz. Böylece sürekli canlı ve samimi görünebilirsiniz. İşinizde başarı merdivenlerini hızla çıkmanızın da önemli bir kuralıdır bu durum.