blog-3

Broker'ımız Cüneyt Ertan İle Röportaj

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?


Merhaba. Ben Cüneyt Ertan. 1977 İstanbul doğumluyum. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunuyum. 7 yıl havalimanında yabancı havayolları müşteri temsilciliği yaptıktan sonra otomotiv sektöründe motosiklet satış danışmanlığı yapmaya başladım. Daha sonra motosiklet eğitmenliği sertifikası alıp, hobimi tam zamanlı işim haline getirdim. 2012 yılında İzmir’e yerleştim. 2015 senesinde de gayrimenkul sektörüne Startkey ile adım attım.


Peki, neden STARTKEY’i seçtiniz?


Aslında Startkey’i ben seçmedim, Startkey beni seçti. Benim gibi İstanbul’dan İzmir’e yerleşen çok yakın bir arkadaşım Startkey ofisini açarken beraber çalışmayı teklif etti, ben de kabul ettim. İyi ki de bu sektöre Startkey ile başlamışım. Bana, bir iş ortamından ziyade, hep bir aile ortamı sağlamıştır.

 

Bugüne kadar bulunduğunuz önemli projeleri bize anlatır mısınız?


Proje demek çok doğru olmaz sanırım. Mesleğe , oturduğum sitede, zaten profesyoneli olduğum bir bölge olan 35. Sokak Evleri’nde başladım. Ailemle taşındığımızda site hala inşaat halindeydi. 555 konutluk bir sitede çalışmak, başlı başına bir proje zaten. Şu anda da Startkey Sasalı Broker’ı olarak , sadece villalardan oluşan yeni bölgemde çalışmalarıma devam ediyorum. Sasalı için çok güzel projelerimiz olacak.

 

Gayrimenkul danışmanı arayışlarınızda dikkat ettiğiniz noktalar neler?


GM Danışmanı’nda aradığım en önemli özellikler, dürüstlük ve içtenlik. Frekansımız tutmuyorsa, isterse dünyanın bilgi ve tecrübesine sahip olsun, beraber çalışıp başarılı olamayacağımıza inanıyorum.

 

Müşterilerinizle aranızdaki iletişimi ve onların size duyduğu güveni nasıl sağlıyorsunuz?


% 100 samimi oluyorum. Artıları ve eksileri direkt yüzlerine söylüyorum. Birçok insan, karşısındaki insanın doğruları söylemesine saygı duyuyorlar. Portföyü alamayayım, ya da satılık olan mülkü satamayayım, hiç önemli değil. Ben, insanların zihnine ‘’dürüst insan’’ olarak kodlandıysam, iş de para da zaten gelir.

 

STARTKEY olarak yüksek teknolojilerden yararlanmanın faydasını nasıl görüyorsunuz?


İleri teknoloji fark yaratıyor, bu çok açık. Eski usul emlakçılık artık kalmadı gibi bir durum var. Müşteriler de farklı hizmetler bekliyorlar artık. Startkey bu anlamda ihtiyacımız olan tüm teknolojik desteği sağlıyor.


Bu sektörde fark yaratmak için ne gerekiyor?


Fark yaratmak için, insanlara ve mülklerine değer verdiğimiz göstermemiz gerekiyor, ve bunu içten yapmamız gerekiyor.

 

Türkiye’de gayrimenkul sektörünü nasıl yorumlarsınız?


Hiç durmayacak bir sektör. Zaman zaman dalgalanmalar yaşanması çok normal, fakat insanlar çoğaldıkça ve yer değiştirdikçe, gayrimenkuller de talep görmeye devam edecek.

 

Size göre hangi bölgeler değerlenmeye devam edecek?


Bana göre İzmir, iki uçtan da büyümeye devam edecek. İnsanlar şehrin karmaşasından sıkıldıkça, yakın-uzak diye tabir ettiğimiz bölgelere talep gösteriyorlar. Sasalı da bunlardan biri. Yine bu taraflarda Harmandalı’nın geleceği parlak duruyor. Diğer tarafta da Urla, Seferihisar, Mordoğan civarı da talep gören ve gelişen yerler arasında.


Size nasıl yardımcı olabiliriz?